Αρχική Σελίδα Αγωνιστική Δραστηριότητα Grand Prix Τουρνουά Γρήγορου Σκακιού "Χρήστος Βογιατζής" 2017 - Αποτελέσματα

Ημερολόγιο

<<  Δεκέμβριος 2017  >>
 Δε  Τρ  Τε  Πε  Πα  Σα  Κυ 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Χορηγοί

Τουρνουά Γρήγορου Σκακιού "Χρήστος Βογιατζής" 2017 - Αποτελέσματα PDF Εκτύπωση E-mail
Συντάχθηκε απο τον/την Δημητριάδης Αλέξανδρος   
Πέμπτη, 23 Νοέμβριος 2017 21:06

Με απόλυτη επιτυχία και τη συμμετοχή 146 σκακιστών και σκακιστριών από 24 συλλόγους διεξήχθη την Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2017 στην πόλη των Γιαννιτσών, το τουρνουά σκακιού «Χρήστος Βογιατζής 2017» που διοργάνωσε ο Όμιλος Σκακιστών Γιαννιτσών σε συνεργασία με την Ένωση Σκακιστικών Σωματείων Κεντρικής και Δυτικής Μακεδονίας (Ε.Σ.Σ.ΚΕ.ΔΥ.Μ.).

Πραγματοποιήθηκαν δύο τουρνουά το πρώτο άνω των δεκατριών ετών και το δεύτερο κάτω των δώδεκα ετών ενώ το σύστημα των αγώνων ήταν ελβετικό 7 γύρων. Το τουρνουά είναι το 3o της σειράς GRAND PRIX 2017-18 της Ε.Σ.Σ.ΚΕ.ΔΥ.Μ.

Στην τελική βαθμολογία του Α' Τουρνουά την 1η θέση κατέλαβε ο Παπάς Μιχαήλ (Σ.Ο.Πύρρος Ιωαννίνων), με 2ο τον Σταυρακάκη Βασίλειο (Άρης Θες/νίκης) και 3ο τον Κοσμίδη Ιωάννη (Θινάλιος Σ.Ο.).

Στο Β' Τουρνουά 1ος ήταν Παπαγιάννης Αστέριος 7/7 (Σ.Ο.Κατερίνης), 2ος ο Πετρίδης Δημήτριος Παναγιώτης (Ο.Σ.Γιαννιτσών) και 3ος ο Χαριστέας Νικόλαος (Σέρρες).

Νικήτρια ομάδα του τουρνουά αναδείχθηκε ο Ο.Σ. Γιαννιτσών με δεύτερη την ομάδα του Σ.Ο. Κατερίνης ενώ την τρίτη θέση κατέλαβε ο Π.Σ.Σ.Κ. Σερρών.

Αναλυτικά η τελική κατάταξη του ομαδικού των συλλόγων της Ε.Σ.Σ.ΚΕ.ΔΥ.Μ που συμμετείχαν στο τουρνουά έχει ως εξής:

ΘΕΣΗ

 ΣΥΛΛΟΓΟΙ

ΒΑΘΜΟΙ


 Ο.Σ. Γιαννιτσών

21,5


 Σ.Ο. Κατερίνης

21,5


 Α.Ε. Κοζάνης

13,5

-

 Σ.Ο. Πτολ/δας «Δούρειος Ίππος»

13,5


 Σ.Ο. Πτολ/δας «Πτολεμαίος»

12,0


 Σ.Α. Πτολ/δας «Σκακιστάκος»

10,5


 Σ.Ο.Π.Κ.Δ. Κατερίνης

10,0


 Λ.Π. Φλώρινας

8,0


 Π.Α.Σ. Εδεσσαίων 8χ8

7,5

10η

 Σ.Ο. Βέροιας

5,0

11η

 Γ.Σ. Ποντοκώμης

1,0


Εκτός της Ε.Σ.Σ.ΚΕ.ΔΥ.Μ συμμετείχαν οι παρακάτω σύλλογοι:


 Π.Σ.Σ.Κ. Σερρών

19,0


 Σ.Ο. Πύρρος Ιωαννίνων

15,0

-

 Α.Σ. Θεσσαλονίκης «ο Άρης»

15,0


 Κ.Π.Σ. Κιλκίς «η Πόλις»

13,0


 Θινάλιος Σκακιστικός Όμιλος

10,5


 Σύλλογος Ιωαννιτών Σκακιστών

7,5


 Σ.Ο. Αστυνομίας Θεσσαλονίκης

7,0


 Α.Π.Ο. Θέρμης «ο Θερμαϊκός»

5,5


 Α.Σ.Ο. Πολυγύρου

4,5

-

 Σ.Ο. «Βόρρας» Αμπελοκήπων Θες/νίκης

4,5

-

 Μ.Α.Π.Ο. «Κεραυνός» Ωραιοκάστρου

4,5

12η

 Α.Κ. Ζωγράφου

4,0

13η

 Α.Σ. Γαλαξίας Θεσσαλονίκης

3,0


Πέρα από την ομαδική βαθμολόγηση, οι σκακιστές-στριες που βραβεύθηκαν στις επιμέρους κατηγορίες είναι :

Ανδρών

 Παπάς Μιχαήλ

 Σ.Ο. Πύρρος Ιωαννίνων

1ος

 Σταυρακάκης Βασίλειος

 Α.Σ.Θεσσαλονίκης «ο Άρης»

2ος

 Κοσμίδης Ιωάννης

 Θινάλιος Σκακιστικός Όμιλος

3ος

 Γραμματόπουλος Αριστείδης

 Σ.Ο.Κατερίνης (Ε.Σ.Σ.ΚΕ.ΔΥ.Μ)

1ος

Ετών 16

 Στεφάν Βίκτωρ

 Ο.Σ. Γιαννιτσών

1ος

 Τολιόπουλος Κωνσταντίνος

 Π.Σ.Σ.Κ. Σερρών

2ος

 Φανάκης Ιωάννης

 Σ.Ο. Πτολεμαΐδας «Δούρειος Ίππος»

3ος

 Λιούρη Σ Αναστασία

 Σ.Α. Πτολεμαΐδας «Σκακιστάκος»


 Μήτικα Αικατερίνη

 Π.Σ.Σ.Κ. Σερρών


Ετών 14

 Γεωργιάδης Ηλίας

 Π.Σ.Σ.Κ. Σερρών

1ος

 Δεμέλκας Βασίλειος

 Π.Σ.Σ.Κ. Σερρών

2ος

 Μπουφίδης Κωνσταντίνος

 Κ.Π.Σ. Κιλκίς «η Πόλις»

3ος

 Λιούρη Στυλιανή

 Σ.Α. Πτολεμαΐδας «Σκακιστάκος»


 Θεοχαρίδου Παναγιώτα

 Π.Σ.Σ.Κ. Σερρών


 Λιούρη Μαρία

 Σ.Α. Πτολεμαΐδας «Σκακιστάκος»


Ετών 12

 Παπαγιάννης Αστέριος

 Σ.Ο. Κατερίνης

1ος

 Καραμητάνης Λάζαρος

 Λ.Π. Φλώρινας

2ος

 Τσιλίδης Χρήστος

 Σ.Ο. Βέροιας

3ος

 Ποζουκίδη Βασιλική

 Ο.Σ. Γιαννιτσών


 Λιούρη Αναστασία

 Σ.Α. Πτολεμαΐδας «Σκακιστάκος»


 Τουχτίδου Άννα

 Ο.Σ. Γιαννιτσών


Ετών 10

 Χαριστέας Νικόλαος

 Σέρρες

1ος

 Σιουτόπουλος Χρήστος

 Α.Π.Ο. Θέρμης «ο Θερμαϊκός»

2ος

 Πιπελές Γεώργιος

 Π.Σ.Σ.Κ. Σερρών

3ος

 Γιαννοπούλου Άλκηστης

 Σύλλογος Ιωαννιτών Σκακιστών


 Λιούρη Μιχαέλα

 Σ.Ο. Πτολεμαΐδας «Δούρειος Ίππος»


 Πετρίδου Θεοδώρα

 Ο.Σ. Γιαννιτσών


Ετών 8

 Πετρίδης Δημήτριος Παναγιώτης

 Ο.Σ. Γιαννιτσών

1ος

 Ράπτης Κωνσταντίνος

 Ο.Σ. Γιαννιτσών

2ος

 Γαλέας Βασίλειος

 Κ.Π.Σ. Κιλκίς «η Πόλις»

3ος

 Αλμπανάκη Έλλη

 Ο.Σ. Γιαννιτσών


 Θεοχαρίδου Κρυσταλλένια

 Σέρρες


 Ταχματζίδου Τατιάνα

 Σ.Ο. Βέροιας


Ετών 6

 Τσακαλάκης Σπυρίδων

 Σέρρες

1ος

 Πετρίδης Σωκράτης

 Ο.Σ. Γιαννιτσών

2ος

 Λαμπρίνου Δανάη Δέσποινα

 Ο.Σ. Γιαννιτσών


 

 
© 2008-2017 Ένωση Σκακιστικών Σωματείων Κεντρικής και Δυτικής Μακεδονίας

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!