Αρχική Σελίδα Αγωνιστική Δραστηριότητα Σχολικά Πρωταθλήματα Τελικά Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Σκάκι Μαθητών Μαθητριών 2018

Ημερολόγιο

<<  Απρίλιος 2018  >>
 Δε  Τρ  Τε  Πε  Πα  Σα  Κυ 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Χορηγοί

Τελικά Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Σκάκι Μαθητών Μαθητριών 2018 PDF Εκτύπωση E-mail
Συντάχθηκε απο τον/την Ζαχαρίδης Κωνσταντίνος   
Τρίτη, 03 Απρίλιος 2018 18:56

  1

Με τη συμμετοχή 1409 μαθητών-τριών διεξήχθησαν το τριήμερο από 31 Μαρτίου έως και 2 Απριλίου 2018, στο Περιστέρι Αττικής στο Εκθεσιακό Κέντρο του Δήμου Περιστερίου, το 30ο Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι Μαθητών-τριών και το 16ο Πανελλήνιο Ομαδικό Πρωτάθλημα Σκάκι Μαθητών-τριών 2018.

ΒΑΡΔΑΚΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ 1

Εξαιρετική η εμφάνιση της σκακίστριας Βαρδάκας Στυλιανής από την Κατερίνη που κατέκτησε την 3η θέση στην Γ΄Δημοτικού. Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε και η σκακίστρια Τζήκα Βαλεντίνη από την Κοζάνη που κατέκτησε την 4η θέση στην Β΄Δημοτικού. Την 6η θέση στην Α΄Γυμνασίου και Γ΄Γυμνασίου αντίστοιχα κατέκτησαν οι σκακιστές από την Κατερίνη Παπαγιάννης Αστέριος και Βαρδάκας Γρηγόριος και την 7η θέση στην Ε΄Δημοτικού ο Γεωργιάδης Αθανάσιος . Την 6η θέση στην Γ' Δημοτικού με μια πολύ καλή παρουσία κατέκτησε ο Πετρίδης Δημήτριος Παναγιώτης από τα Γιαννιτσά.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα ανά τάξη ήταν:

ΤΑΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΠΟΛΗ

ΒΑΘΜΟΙ

ΘΕΣΗ

Α' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

ΑΜΑΞΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΝΑΟΥΣΑ

5,5

23η

 

ΚΩΦΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΚΙΛΚΙΣ

5,0

36η

 

ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

ΑΞΟΥ-ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ

5,0

41η

Β' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

ΜΑΝΩΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΚΑΤΕΡΙΝΗ

4,0

126η

 

ΓΚΟΓΚΟΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ

ΠΑΤΡΙΔΑ ΒΕΡΟΙΑΣ

3,5

133η

 

ΤΖΗΚΑ ΒΑΛΕΝΤΙΝΗ

ΚΟΖΑΝΗ

6,0

4η

 

ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΟΥ ΤΑΤΙΑΝΑ

ΠΑΤΡΙΔΑ ΒΕΡΟΙΑΣ

2,0

38η

Γ' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ

7,5

6η

 

ΡΑΠΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ

7,0

8η

 

ΝΑΚΙΤΣΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ

ΒΕΡΟΙΑ

6,0

23η

 

ΣΙΔΕΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

ΚΟΖΑΝΗ

4,5

64η

 

ΒΑΡΔΑΚΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ

ΚΑΤΕΡΙΝΗ

6,5

3η

 

ΓΚΟΥΒΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

ΚΟΖΑΝΗ

5,0

16η

Δ' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

ΤΟΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΚΑΤΕΡΙΝΗ

6,0

32η

 

ΔΕΛΗΣΑΒΒΙΔΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

ΚΑΤΕΡΙΝΗ

5,5

49η

 

ΠΑΛΟΥΚΙΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ

ΒΕΡΟΙΑ

5,0

58η

 

ΚΟΝΤΕΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ

5,0

74η

 

ΚΑΡΑΚΙΤΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΚΟΖΑΝΗ

4,5

86η

 

ΓΚΟΓΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΠΑΤΡΙΔΑ ΒΕΡΟΙΑΣ

1,5

170η

 

ΒΑΡΔΑΚΑ ΣΟΦΙΑ

ΚΑΤΕΡΙΝΗ

5,5

8η

 

ΠΙΤΕΝΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ

ΚΟΖΑΝΗ

3,0

32η

Ε' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΚΑΤΕΡΙΝΗ

7,0

7η

 

ΔΟΓΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΚΟΖΑΝΗ

6,5

14η

 

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ

5,0

54η

 

ΛΙΟΥΡΗ ΜΙΧΑΕΛΑ

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ

4,0

22η

 

ΠΕΤΡΙΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ

ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ

3,0

30η

ΣΤ' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

ΤΣΙΤΡΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΚΟΖΑΝΗ

5,0

42η

 

ΝΑΚΙΤΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΒΕΡΟΙΑ

5,0

44η

 

ΣΤΑΝΗΜΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΟΓΕΝΗΣ

ΚΙΛΚΙΣ

5,0

45η

 

ΚΑΡΑΜΗΤΑΝΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ

ΦΛΩΡΙΝΑ

5,0

49η

 

ΧΑΣΑΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ

5,0

55η

 

ΠΑΦΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΚΟΖΑΝΗ

5,0

60η

 

ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

ΦΛΩΡΙΝΑ

4,5

71η

 

ΚΟΝΤΕΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ

4,0

87η

 

ΤΣΑΝΙΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ

ΚΟΖΑΝΗ

3,0

112η

 

ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ

3,0

115η

 

ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ

2,5

121η

 

ΛΙΟΥΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ

5,0

15η

 

ΤΟΥΧΤΙΔΟΥ ΑΝΝΑ ΕΛΙΣΑΒΕΤ

ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ

3,0

31η

 

ΜΠΑΔΑ ΔΑΝΑΗ

ΚΟΖΑΝΗ

1,0

36η

 

ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ

ΠΑΤΡΙΔΑ ΒΕΡΟΙΑΣ

1,0

37η

Α' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ

ΚΑΤΕΡΙΝΗ

6,5

6η

 

ΤΣΙΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΒΕΡΟΙΑ

4,5

33η

 

ΒΑΡΔΑΚΑΣ ΠΕΤΡΟΣ

ΚΑΤΕΡΙΝΗ

4,0

43η

 

ΖΟΥΡΝΑΤΣΙΔΗ ΕΛΛΗΝΑ

ΒΕΡΟΙΑ

1,0

15η

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΦΛΩΡΙΝΑ

4,0

38η

 

ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΦΛΩΡΙΝΑ

3,5

40η

 

ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ

ΚΙΛΚΙΣ

3,0

44η

 

ΛΙΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ

4,0

8η

 

ΛΙΟΥΡΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ

3,0

13η

Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΒΑΡΔΑΚΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

ΚΑΤΕΡΙΝΗ

6,0

6η

 

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΣΕΡΒΙΑ

5,0

13η

ΛΥΚΕΙΑ

ΛΙΟΥΡΗ Σ. ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ

4,5

8η

Την πρώτη ημέρα με τη συμμετοχή 97 ομάδων διεξήχθησαν οι τελικοί των ομαδικών για τα Δημοτικά και Γυμνάσια-Λύκεια .

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΘΕΣΗ

2ο 12/ΘΕΣΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

29η

11ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

38η

1ο ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ

40η

11ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

61η

2ο ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

64η

1o ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

12η

Εκτός από τους αγώνες του Ομαδικού και Ατομικού Πανελλήνιου Σχολικού Πρωταθλήματος στις παράλληλες εκδηλώσεις περιλαμβανόταν η διοργάνωση του 14ου Ανοικτού Κυπέλλου Μαθητών-τριών που περιλάμβανε τρία τουλάχιστον ηλικιακά γκρουπ μαθητών (Α΄-Β΄-Γ΄ Δημοτικού, Δ΄-Ε΄-ΣΤ΄ Δημοτικού και Γυμνάσια-Λύκεια).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΑΝΟΙΚΤΟ Α' - Β' - ΣΓ' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

ΠΟΛΗ

ΒΑΘΜΟΙ

ΘΕΣΗ

ΚΩΦΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

ΚΙΛΚΙΣ

5,0

13η

ΚΑΡΑΚΙΤΣΙΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

ΚΟΖΑΝΗ

4,0

20η

ΤΣΑΝΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ

ΚΟΖΑΝΗ

4,0

21η

ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ

ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ

3,5

26η

ΠΑΦΥΛΗ ΜΑΡΙΝΑ

ΚΟΖΑΝΗ

4,0

5η

 
© 2008-2018 Ένωση Σκακιστικών Σωματείων Κεντρικής και Δυτικής Μακεδονίας

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!