Αρχική Σελίδα

Ημερολόγιο

<<  Οκτώβριος 2017  >>
 Δε  Τρ  Τε  Πε  Πα  Σα  Κυ 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Χορηγοί

Ετήσια Γ.Σ. Ε.Σ.Σ.ΚΕ.ΔΥ.Μ. 2017 PDF Εκτύπωση E-mail
Συντάχθηκε απο τον/την Δημητριάδης Αλέξανδρος   
Τρίτη, 26 Σεπτέμβριος 2017 10:49

Η καθιερωμένη ετήσια Γενική Συνέλευση της Ε.Σ.Σ.ΚΕ.ΔΥ.Μ ορίζεται για την Κυριακή 1 Οκτωβρίου 2017 και ώρα 11:00π.μ. στην Πτολεμαΐδα στην αίθουσα δίπλα στα γραφεία της Ένωσης, Τραπεζούντος 38. Παρακαλούνται τα σωματεία να δηλώσουν εγκαίρως στην Ένωση τον εκπρόσωπο τους. Θα γίνει προϋπολογισμός και προγραμματισμός για το 2018.

 
10ο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων ΚΔ Μακεδονίας 2017 - Κλήρωση 1ου γύρου PDF Εκτύπωση E-mail
Συντάχθηκε απο τον/την Αλεξίου Κώστας   
Τετάρτη, 20 Σεπτέμβριος 2017 18:58

Η κλήρωση του 1ου γύρου για το 10ο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων Κ.Δ. Μακεδονίας 2017 (Τρίτη 19 Σεπτεμβρίου 2017 ώρα 21:30) έχει ως εξής:

Σ.Α.Πτολ/δας «Σκακιστάκος» - Σ.Ο. Βέροιας
Ο.Σ. Γιαννιτσών - Σ.Ο.Πτολ/δας «Δούρειος Ίππος»
Σ.Ο.Πτολ/δας «Πτολεμαίος» - Λ.Π. Φλώρινας
Σ.Λ. Φλώρινας - Σ.Ο. Κατερίνης
Α.Ε. Κοζάνης - bye

 
10ο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων ΚΔ Μακεδονίας 2017 - Προκήρυξη PDF Εκτύπωση E-mail
Συντάχθηκε απο τον/την Αλεξίου Κώστας   
Τετάρτη, 20 Σεπτέμβριος 2017 18:45

1. ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ : Η Ε.Σ.Σ.ΚΕ-ΔΥ.Μ. προκηρύσσει το 10ο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων -Κορασίδων ΚΔ. Μακεδονίας του έτους 2017.

2. ΣΥΝΘΕΣΗ ΟΜΑΔΩΝ: Η σύνθεση των ομάδων είναι εξαμελής ως έξης:

  • 1η σκακιέρα έφηβος Α.16 (γεννημένος από 1/1/2001 και μετά)
  • 2η σκακιέρα παίδας Α.14 (γεννημένος από 1/1/2003 και μετά)
  • 3η σκακιέρα παίδας Α.12 (γεννημένος από 1/1/2005 και μετά)
  • 4η σκακιέρα παμπαίδας Α.10 (γεννημένος από 1/1/2007 και μετά)
  • 5η σκακιέρα νεάνιδα Κ.16 (γεννημένη από 1/1/2001 και μετά)
  • 6η σκακιέρα κορασίδα Κ.12 (γεννημένη από 1/1/2005 και μετά)

3. ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΓΩΝΩΝ: Το πρωτάθλημα θα διεξαχθεί με ελβετικό σύστημα 5 γύρων.

4. ΧΡΟΝΟΣ ΣΚΕΨΗΣ: Ο χρόνος σκέψης ορίζεται σε 90 λεπτά συν 30 δευτερόλεπτα για κάθε κίνηση, από την πρώτη κίνηση.

Συνημμένα αρχεία:
Λήψη αυτού του αρχείου (ΠΙΝΑΚΑΣ ΚΕΡΔΩΝ 2017_38.pdf)Κλήρωση λαϊκού λαχείου[ ]84 Kb
 
9ο Ανοιχτό Τουρνουά Σκακιού "Νίκος Σαμαράς" 2017 - Αποτελέσματα PDF Εκτύπωση E-mail
Συντάχθηκε απο τον/την Αλεξίου Κώστας   
Τετάρτη, 20 Σεπτέμβριος 2017 18:34

Με απόλυτη επιτυχία και τη συμμετοχή 110 σκακιστών και σκακιστριών από 16 συλλόγους πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου 2017 το 9ο ανοιχτό τουρνουά σκακιού «Νίκος Σαμαράς» που διοργάνωσε ο Γ.Σ.Ποντοκώμης σε συνεργασία με την Ένωση Σκακιστικών Σωματείων Κεντρικής και Δυτικής Μακεδονίας (Ε.Σ.Σ.ΚΕ.ΔΥ.Μ.).

Πραγματοποιήθηκαν δύο τουρνουά το πρώτο άνω των δεκατριών ετών και το δεύτερο κάτω των δώδεκα ετών ενώ το σύστημα των αγώνων ήταν ελβετικό 7 γύρων. Το τουρνουά είναι το πρώτο της σειράς GRAND PRIX 2017-18.

Στην τελική βαθμολογία του Α' Τουρνουά την 1η θέση κατέλαβε ο Στεφάν Βίκτωρ (Ο.Σ.Γιαννιτσών), με 2ο τον Παπαδόπουλο Ζήση (Λ.Π.Φλώρινας) και 3ο τον Κοσμίδη Ιωάννη (Θινάλιο Σ.Ο.).

Στο Β' Τουρνουά 1ος ήταν ο Πετρίδης Δημήτριος Παναγιώτης 6/7 (Ο.Σ.Γιαννιτσών), 2ος ο Γεωργιάδης Αθανάσιος (Σ.Ο.Κατερίνης) και 3ος ο Τσιλίδης Χρήστος (ΣΟ.Βέροιας).

Νικήτρια ομάδα του τουρνουά αναδείχθηκε η Α.Ε.Κοζάνης,στην δεύτερη θέση η Σ.Α.Πτολ/δας «Σκακιστάκος» ενώ την τρίτη θέση κατέλαβε ο Σ.Ο.Πτολ/δας «Δούρειος Ίππος»

Αναλυτικά η τελική κατάταξη του ομαδικού των συλλόγων της Ε.Σ.Σ.ΚΕ.ΔΥ.Μ που συμμετείχαν στο τουρνουά έχει ως εξής:

ΘΕΣΗ

ΣΥΛΛΟΓΟΙ

ΒΑΘΜΟΙ

1η

Α.Ε. Κοζάνης

20,0

2η

Σ.Α.Πτολεμαΐδας «Σκακιστάκος»

17,5

3η

Σ.Ο.Πτολεμαΐδας «Δούρειος ΄Ιππος»

16,5

4η

Λ.Π.Φλώρινας

15,5

5η

Ο.Σ.Γιαννιτσών

14,0

6η

Γ.Σ.Ποντοκώμης

14,0

7η

ΣΟΠΚΔ.Κατερίνης

10,0

8η

Σ.Ο.Βέροιας

10,0

9η

Σ.Ο.Πτολεμαΐδας «Πτολεμαίος»

9,5

10η

Σ.Ο.Κατερίνης

9,0

11η

Σ.Λ.Φλώρινας

7,5

12η

ΠΑΣ.Εδεσσαίων 8χ8

5,0

Εκτός της Ε.Σ.Σ.ΚΕ.ΔΥ.Μ συμμετείχαν οι παρακάτω σύλλογοι:

1η

Α.Σ.Γαλαξίας Θεσσαλονίκης

9,0

2η

Θινάλιος Σκακιστικός Όμιλος

5,5

3η

Σ.Ο. ‘ΒΟΡΡΑΣ’ Αμπελοκήπων

5,0

Σ.Ο.Αστυνομίας Θεσσαλονίκης

5,0

4η

Α.Κ.Ζωγράφου

4,5

Πέρα από την ομαδική βαθμολόγηση, οι σκακιστές-στριες που βραβεύθηκαν στις επιμέρους κατηγορίες είναι :

ΕΤΩΝ 08

Πετρίδης Δημήτριος Παναγιώτης

Ο.Σ.Γιαννιτσών

1ος

Αλιχανίδης Δημήτριος

Σέρβια

2ος

Μπάκανος Κίμων

Σ.Α.Πτολ/δας «Σκακιστάκος»

3ος

Κοντέου Μαρία Νεφέλη

Σ.Ο.Πτολ/δας «Δούρειος Ίππος»

1η

Καρατζά Ραφαηλία

Βέροια

2η

ΕΤΩΝ 10

Γεωργιάδης Αθανάσιος

Σ.Ο.Κατερίνης

1ος

Καραμίχος Μιχαήλ

Α.Σ.Γαλαξίας Θεσσαλονίκης

2ος

Ιωαννίδης Ευστάθιος

Α.Ε.Κοζάνης

3ος

Πιτένη Καλλιόπη

Α.Ε.Κοζάνης

1η

Κοτσαϊλίδου Αικατερίνη

Σ.Ο.Π.Κ.Δ.Κατερίνης

2η

Λιούρη Μιχαέλα

Σ.Ο.Πτολ/δας «Δούρειος Ίππος»

3η

ΕΤΩΝ12

Τσιλίδης Χρήστος

Σ.Ο.Βέροιας

1ος

Χασάπης Δημήτριος

Σ.Ο.Πτολ/δας «Δούρειος Ίππος»

2ος

Τσίτρος Αναστάσιος Χρήστος

Α.Ε.Κοζάνης

3ος

Λιούρη Μ. Αναστασία

Σ.Α.Πτολ/δας «Σκακιστάκος»

1η

Μπάδα Δανάη

Α.Ε.Κοζάνης

2η

Φλουρή Βασιλεία

Σ.Ο.Κατερίνης

3η

ΕΤΩΝ14

Παπαδημητρίου Αλέξανδρος

Σ.Α.Πτολ/δας «Σκακιστάκος»

1ος

Σιώκης Λουκάς

Σ.Λ.Φλώρινας

2ος

Παπαδόπουλος Σπυρίδωνας

Λ.Π.Φλώρινας

3ος

Λιούρη Στυλιανή

Σ.Ο.Πτολ/δας «Πτολεμαίος»

1η

Ζουμπουρδικούδη Δέσποινα

Ο.Σ.Γιαννιτσών

2η

Λιούρη Μαρία

Σ.Α.Πτολ/δας «Σκακιστάκος»

3η

ΕΤΩΝ16

Στεφάν Βίκτωρ

Ο.Σ.Γιαννιτσών

1ος

Φανάκης Ιωάννης

Σ.Ο.Πτολ/δας «Δούρειος Ίππος»

2ος

Λιούρη Αναστασία

Σ.Α.Πτολ/δας «Σκακιστάκος»

1η

Πατρίκη Αλεξάνδρα

Λ.Π.Φλώρινας

2η

Κιζιμίδου Χριστίνα

Γ.Σ.Ποντοκώμης

3η

ΕΤΩΝ18

Παπαδόπουλος Ζήσης

Λ.Π.Φλώρινας

1ος

Φώτογλου Βικτωρία

Γ.Σ.Ποντοκώμης

2η

ΑΝΔΡΩΝ

Στεφάν Βίκτωρ

Ο.Σ.Γιαννιτσών

1ος

Παπαδόπουλος Ζήσης

Λ.Π.Φλώρινας

2ος

Κοσμίδης Ιωάννης

Θινάλιος Σκακιστικός Όμιλος

3ος

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Λιούρη Αναστασία

Σ.Α.Πτολ/δας «Σκακιστάκος»

1η

Λιούρη Στυλιανή

Σ.Ο.Πτολ/δας «Πτολεμαίος»

2η

Πατρίκη Αλεξάνδρα

Λ.Π.Φλώρινας

3η

 
<< Έναρξη < Προηγούμενο 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Επόμενο > Τέλος >>

Σελίδα 2 από 67
© 2008-2017 Ένωση Σκακιστικών Σωματείων Κεντρικής και Δυτικής Μακεδονίας

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!