Την Κυριακή 19 Δεκεμβρίου 2010 διεξήχθη στη Φλώρινα το 2o σκακιστικό τουρνουά της σειράς GRAND PRIX “8ο Κύπελλο Φωτιάς 2010” που διοργάνωσε η Λ.Π. Φλώρινας σε συνεργασία με την Ε.Σ.Σ.ΚΕ.ΔΥ.Μ. Πραγματοποιήθηκαν δύο τουρνουά, το πρώτο άνω των δώδεκα ετών και το δεύτερο έως δώδεκα ετών. Συμμετείχαν 16 σύλλογοι και 167 συνολικά αθλητές και αθλήτριες από όλη την περιοχή της Κ.Δ. Μακεδονίας.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
ΘΕΣΗ |
ΣΥΛΛΟΓΟΙ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Λ.Π.ΦΛΩΡΙΝΑΣ |
21,5 |
2 |
Σ.Ο.Π.ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ |
21,0 |
3 |
Σ.Α.Π.ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ |
19,5 |
4 |
Σ.Ο.ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ |
18,5 |
5 |
Σ.Ο.Π.ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ |
18,5 |
6 |
Σ.Ο.Π.Κ.Δ.ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ |
14,5 |
7 |
Φ.Σ.Μ.ΑΛ.ΕΔΕΣΣΑΣ |
9,0 |
8 |
Σ.ΕΔΕΣΣΑΙΩΝ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ 8Χ8 |
13,5 |
9 |
Σ.Λ.ΦΛΩΡΙΝΑΣ |
13,0 |
10 |
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ |
12,5 |
11 |
Γ.Α.Σ.ΚΙΛΚΙΣ |
10,0 |
12 |
Γ.Σ.ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ |
9,5 |
13 |
Σ.Ο.ΒΕΡΟΙΑΣ |
9,0 |
14 |
Σ.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ |
8,0 |
ΕΩΣ 8 ΕΤΩΝ |
ΒΑΡΔΑΚΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ |
Σ.Ο. Κατερίνης |
1ος |
ΣΤΕΦΑΝ ΒΙΚΤΩΡ |
Σ. Εδεσσαίων Σκακιστών 8X8 |
2ος |
|
ΠΕΠΑ ΜΑΡΙΟ |
Γ.Σ. Ποντοκώμης |
3ος |
|
ΣΕΡΤΑΡΙΔΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ |
Αριστοτέλης Φλώρινας |
1η |
|
ΚΙΖΙΜΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ |
Γ.Σ.Ποντοκώμης |
2η |
|
ΧΑΡΙΖΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ |
Σ.Ο.Π. Πτολεμαΐδας |
3η |
|
ΕΩΣ 10 ΕΤΩΝ |
ΔΑΝΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ |
Σ. Εδεσσαίων Σκακιστών 8X8 |
1ος |
ΤΡΙΜΙΤΖΙΟΣ ΠΕΤΡΟΣ |
Σ. Εδεσσαίων Σκακιστών 8X8 |
2ος |
|
ΜΑΡΚΟΥ ΦΩΤΙΟΣ |
Σ. Εδεσσαίων Σκακιστών 8X8 |
3ος |
|
ΚΟΥΤΣΟΤΟΛΗ ΟΥΡΑΝΙΑ |
Σ.Λ. Φλώρινας |
1η |
|
ΚΙΖΙΜΙΔΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ |
Γ.Σ. Ποντοκώμης |
2η |
|
ΣΑΜΑΡΑ ΦΑΝΗ |
Σ.Α.Σ. Πτολεμαΐδας |
3η |
|
ΕΩΣ 12 ΕΤΩΝ |
ΧΑΡΙΖΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ |
Σ.Ο.Π. Πτολεμαΐδας |
1ος |
ΣΙΣΜΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ |
Σ.Ο.Δ.Ι. Πτολεμαΐδας |
2ος |
|
ΚΟΥΛΟΥΜΠΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ |
Σ.Α.Σ. Πτολεμαΐδας |
3ος |
|
ΓΚΛΙΑΓΙΑ ΣΤΕΡΓΙΑΝΗ |
Σ.Ο.Π. Πτολεμαΐδας |
1η |
|
ΤΣΕΜΠΕΡΛΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ |
Σ.Α.Σ.Πτολεμαΐδας |
2η |
|
ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ |
Γ.Σ. Ποντοκώμης |
3η |
|
ΕΩΣ 14 ΕΤΩΝ |
ΧΑΤΖΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ |
Λ.Π. Φλώρινας |
1ος |
ΑΤΜΑΤΣΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ |
Σ.Ο. Κατερίνης |
2ος |
|
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ |
Σ.Ο.Π. Πτολεμαΐδας |
3ος |
|
ΤΣΕΜΠΕΡΛΙΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ |
Σ.Α.Σ. Πτολεμαΐδας |
1η |
|
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ |
Λ.Π. Φλώρινας |
2η |
|
ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ |
Σ.Ο.Δ.Ι. Πτολεμαΐδας |
3η |
|
ΕΩΣ 16 ΕΤΩΝ |
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ |
Λ.Π. Φλώρινας |
1ος |
ΡΟΜΠΗΣ ή ΣΑΤΣΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ |
Φ.Σ.Μ.ΑΛ. Έδεσσας |
2ος |
|
ΠΑΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ |
Σ.Ο.Δ.Ι. Πτολεμαΐδας |
3ος |
|
ΔΑΝΗ ΕΛΕΝΗ |
Φ.Σ.Μ.ΑΛ. Έδεσσας |
1η |
ΑΝΔΡΕΣ |
ΧΑΤΖΗΜΑΝΩΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ |
Ε.Σ. Άμφισσας |
1ος |
ΜΑΡΚΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ |
Λ.Π. Φλώρινας |
2ος |
|
ΜΗΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ |
Λ.Π. Φλώρινας |
3ος |